Logo Heilige Thomas

St. Laurentius is in Alphen: extra activiteiten

St. Laurentius is in Alphen: extra activiteiten

Zoals u misschien al hebt gehoord of gezien, is een van de twee beelden van de heilige diaken Laurentius (de patroonheilige van ons bisdom) in onze parochie.

Het bisdom Rotterdam bestaat dit jaar 70 jaar. Dat wordt gevierd en herdacht. Zo is er een Laurentius-estafette georganiseerd, dat wil zeggen, er zijn door een kunstenaar twee beelden van de martelaar gemaakt en die gaan van parochie naar parochie om aandacht te vragen voor deze heilige en voor de drievoudige taak van elke geloofsgemeenschap: leren, vieren en dienen.

Laurentius is in de Thomasparochie aangekomen op 18 april in de Bonifaciuskerk. Hij kwam uit Woerden, daar was hij in de H. Bonaventuraparochie. Zaterdag 25 april verhuisd de heilige naar De Bron, alwaar hij plechtig ontvangen wordt. Op 3 mei keert hij terug in de Bonifaciuskerk om dan tenslotte de vanaf 10 mei te verblijven in de kerk van de HH. Engelbewaarders te Hazerswoude-Dorp. Op 17 mei wordt het beeld van Laurentius naar de volgende parochie gebracht, de Sint Maartenparochie (Noordwijk, Teylingen).

Het pastoraal team wil het verblijf van Laurentius niet zomaar voorbij laten gaan. Behalve aandacht voor de heilige in de Liturgie (vieren) zijn er twee andere activiteiten gepland (leren en dienen):

  • Op 13 mei zal bij voldoende belangstelling diaken Jan Lamberts het een en ander vertellen over het leven en werken van de heilige en over de legendevorming rondom zijn persoon (leren).  
  • Dit vindt plaats in de pastorie van de Bonifaciuskerk en start om 19.30 uur. U moet zich echter voor 11 mei opgeven hiervoor via het centraal secretariaat, telefonisch of per e-mail.
  • Op 9-10 mei vindt er in alle kerken een extra voedselinzameling plaats voor de Alphense Voedselbank (dienen). Hiervoor hoeft u zich natuurlijk niet op te geven maar denk eraan om iets extra’s te kopen tijdens de boodschappen voor de voedselmanden.
  • Als u een bijzondere devotie voor de heilige ervaart, er zijn kleine exemplaren van het grote beeld te koop voor 9 euro.

Pastoraal team